Царско село постигна втора поредна победа в контролните срещи, като този път надигра Миньор Перник с 4:1. Дебютни голове за царете отбелязаха Лукас Диас, Миси Мезу и два пъти Петър Атанасов. За гостите от Перник се разписа Методи Костов от дузпа.

Футболистите на Тони Здравков показаха добра игра и имаха териториален превес през всичките 90 минути. През първата част създадоха много голови положения, но само  Лукас Диас успя да се разпише в 14-ата минута. Той фнтира чудесно защитник на гостите и шутира. Вратарят Даниел Леонтиев игра с топката, но тя тръгна по посока на вратата и мина голлинията, въпреки че защитник успя да стигне до нея, но твърде късно – 1:0.

Луи Нганиони изтърва 100-процентово положение в 37-ата минута. Тогава Божидар Томовски направи чудесно центриране и качи топката на главата на Нганиони, който от няколко метра не уцели вратата.

Гостите изравниха в началото на втората част чрез Методи Костов от дузпа. Изстрел на Божидар Васев в 49-ата минута попадна в ръката на Мартин Кавдански и реферът посочи бялат точка. Методи Костов не трепна и прати топката зад гърба на Янко Георгиев за 1:1.

В 62-ата минута Ивайло Иванов извърши нарушение срещу Ален Стеванович и съдията отсъди дузпа за Царско село, която Миси Мезу реализира за 2:1.

Домакините отбелязаха трети гол в 66-ата минута. Ален Стеванович даде чудесен извеждащ пас към Дилян Георгиев, който центрира меко и Петър Атанасов с глава вкара дебютното си попадение за „царете“.

Четвъртият гол падна в 83-ата минута. Янко Георгиев изпълни силно удар от вратата, топката попадна у Ален Стеванович, който даде изключителен пас към Петър Атанасов. Крилото успя да нанесе много красив удар от движение и направи безпомощен стража на гостите за 4:1.

ЦАРСКО СЕЛО – МИНЬОР ПЕРНИК 4:1

1:0 Лукас Диас 14
1:1 Методи Костов (49 – дузпа)
2:1 Миси Мезу (63 – дузпа)
3:1 Петър Атанасов (66)
4:1 Петър Атанасов (83)

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Християн Василев (46 – 1. Янко Георгиев), 93. Божидар Томовски (46 – 4. Дилян Георгиев), 3. Мартин Кавдански, 8. Иван Бандаловски, 13. Луи Нганиони, 10. Лъчезар Балтанов (60 – 6. Христо Попадийн), 6. Христо Попадийн (46 – 14. Мартин Смоленски), 17. Лукас Диас, 7. Димо Бакалов (46 – 44. Ален Стеванович), 11. Андерсон (46 – 20. Петър Атанасов), 9. Милчо Ангелов (46 – 22. Миси Мезу)

МИНЬОР ПЕРНИК: 1. Даниел Леонтиев, 2. Виктор Райчев, 3. Антон Славчев, 5. Веселин Васев, 7. Калоян Стефанов, 14. Четин Садула, 15. Емил Ценов, 17. Иван Вълчанов, 20. Анрдеас Васев, 25. Марсел Асенов, 26. Ивайло Димитров (99. Алекс Георгиев, 22. Ивайло Иванов, 30. Божидар Васев, 9. Методи Костов, 19. Християн Казаков, 23. Павлин Чиликов, 4. Димитър Савов, 18. Даниел Иванов, 24. Георги Купенов, 27. Борислав Георгиев)