В дербито на 17-ия кръг на Втора лига тимовете на Ботев Враца и Локомотив София завършиха 2:2. От спечелената точка по-доволни трябва да са гостите от София, след като изравниха в края на мача.

Ботев откри резултата в края на първото полувреме след отличен гол на Ивайло Михайлов, който не остави шансове на вратаря на гостите от София.

През втората част домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Емил Стоев в 62-ата минута, а след това гостите съумяха да изравнят резултата чрез Николай Цветков - Демона, който се възползва от пас на Бранеков.

Домакините от Ботев отново взеха аванс в резултата след гол от дузпа на Спас Георгиев, който беше спънат от Бранеков н наказателното поле. В края на двубоя Александров възстанови равенството и двата тима взеха по 1 точка.

След този мач Ботев е на първото място с актив от 35 точки, а Локомотив София е на 3-ото място с 32, колкото има и Царско село, който играе с Поморие в този кръг.