Спортист Своге и ЦСКА завършиха 1:1 в контролна среща на Градския стадион в Своге. Павлин Чиликов откри резултата в 62-ата минута с атрактивно изпълнение. Влезлият като резерва за "червените" Маурисио Гарсес изравни в 74-ата минута. Тимът на Саша Илич игра без няколко основни футболисти  заради ангажименти с националните си отбори - Станислав Шопов, Християн Петров, Жираир Шагоян (Армения), Енес Махмутович (Люксембург) и Дюкенс Назон (Хаити). Атаката бе водена от Дауда Бамба, който  след дълго отсъствие се завърна в игра срещу Спартак Варна, влизайки като резерва.
Очаквано двубоят започна с по-активна игра на футболистите на ЦСКА, които бързо се настаниха в половината на домакините, но до опасности в първите десетина минути не се стигна. В 12-ата минута Браян Морено продължи топката към нахлуващия в наказателното поле Бисмарк Чарлс, който  шутира без забавяне, но топката срещна напречната греда. Четири минути по-късно Петър Вуцов опита да изненада стража на "червените" Димитър Евтимов с интересен удар с външен фалц. В него обаче нямаше сила и вратарят с лекота улови.

В 22-ата минута се наложи влизането на медицинския екип на Спортист, след като вратарят Стефано Кунчев пострада при сблъсък с Жеферсон във въздушен двубой. След кратко прекъсване ветеранът се изправи и играта бе продължена. Точно след час игра двата отбора получиха по един жълт картон в рамките само на минута. Най-напред Петър Вуцов дръпна за фланелката Бамба и бе предупреден официално, а малко след това Галин Минков влезе остро в краката на играч на домакините и също видя жълтия цвят.

Спортист Своге - ЦСКА

източник: startphoto.bg

Тимът от Своге можеше да поведе в 41-ата минута, когато Йоан Маринов бе изведен отлично в наказателното поле, но се забави и това позволи на Мено Кох да блокира удара му.

На почивката треньорът на ЦСКА - Саша Илич, направи две промени, пускайки в игра Амос Юга и Юрген Матей. Колегата му Петър Колев пък предрие шест смени, като на терена през втората част ще играят вратарят Ивайло Василев, Лукас Мартинс, Павлин Чиликов, Симеон Чатов, Влади Семерджиев и Илия Русинов.

Началните минути на втората част бяха за гостите. В 51-ата минута Бисмарк Чарлс открадна топката от бранител на Спортист и продължи към Браян Морено, чийто шут бе спасен от Василев. Малко след това отново колумбиецът бе изведен на добра позиция, този път от Туфегджич, и елегантно прехвърли стража на "шоколадите". Голът обаче не бе зачетен заради вдигнатия флаг на асистент-съдията заради засада.

В 62-ата минута домакините изненадващо поведоха. Центриране от пряк свободен удар бе проспано от бранителите в "червено", а Павлин Чиликов, който е син на бившия нападател на Левски - Георги Чиликов, плонжира и с глава прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

Веднага след попадението в игра за "Червените" се появиха Джонатан Линдсет, Маурисио Гарсес и Брадли де Нойер и това даде резултат. В 74-ата минута ЦСКА стигна до изравняване. Дълго центриране не бе избито добре от защитата на домакините и Маурисио Гарсес се ориентира най-добре и от въздуха прати топката в мрежата на домакините - 1:1.

В добавеното време грешка на футболистите на ЦСКА в средата на терена позволи на Симеон Чатов да се откъсне и да излезе очи в очи с Евтимов. Бързоногият Маурисио Гарсес обаче го настигна и не позволи да се стигне до удар.

СПОРТИСТ СВОГЕ - ЦСКА 1:1

1:0 Павлин Чиликов (62)
1:1 Маурисио Гарсес (74)

Спортист Своге: 12. Стефано Кунчев, 19. Богомил Богомилов, 5. Мирослав Пушкаров, 6. Дилян Георгиев, 80. Димитър Петров, 20. Виктор Стойков, 88. Владимир Сиромахов, 3. Петър Вузов, 18. Йоан Маринов, 17. Аюб Тазути, 11. Филип Ангелов
Резерви: 1. Мартин Величков, 77. Ивайло Василев, 16. Богдан Костов, 22. Павлин Чиликов, 23. Симеон Чатов, 21. Александър Бастунов, 9. Борис Димитров, 10. Илия Русинов, 14. Лукас Мартинс, 8. Владимир Семерджиев, 7. Слав Петков
Треньор Петър Колев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов-к, 13. Галин Минков, 4. Мено Кох, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 14. Тобиас Хайнц, 26. Марселино Кареасо, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Дауда Бамба
Резерви: 1. Густаво Бусато, 10. Маурисио Гарсес, 21. Амос Юга, 20. Радослав Живков, 24. Иван Митрев, 4. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 13. Асен Дончев