Черноморец отстъпи на Берое в първата си контрола от предсезонната подготовка. На стадиона в Каблешково “акулите” отстъпиха с 1:3 от елитния тим от Стара Загора.

Двубоят бе неофициален дебют за старши треньора Ангел Стойков и неговия екип. Сейхас даде аванс на Берое в 20-ата минута, а 4 минути по-късно Трибуле удвои.

В 40-ата минута Венцислав Славов намали изоставането на Черноморец – 1:2. В 43-ата минута Дамян Йорданов направи 1:3, като при този резултат завърши първото полувреме.

През втората част бургаският тим можеше да стигне до второ попадение, след като в 85-ата минута получи право да изпълни дузпа. Ударът от бялата точка на Стоян Мантаров обаче бе спасен от вратаря на старозагорци Димитър Алтънов.