ЦСКА победи втородивизионния Несебър с категоричното 4:1 и по този начин се класира на осминафиналите за Купата на България. В герой за "червените" се превърна Кевин Кубемба, който реализира първия си хеттрик с червената фланелка, откривайки резултата още в 15-ата минута. Конгоанецът удвои в 30-ата за "червените", а в 60-ата разстреля вратата на домакините за 3:0. В самия край на срещата Кирил Десподов добави четвърто попадение за "армейците", а Николай Бодуров пък си отбеляза автогол, оформяйки крайното 4:1.

Кубемба: Опитвам се да покажа, че заслужавам място на терена

Логично гостите бяха по-активния тим на терена по време на целия мач. Още в 4-ата минута бе и първото по-опасно положение пред вратата на Стамен Бояджиев. Кевин Меркадо получи прецизно подаване отляво и нахлу в наказателното поле, където опита удар от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

В 6-ата минута „червените’ организираха хубава контраатака, при която отново главно действащо лице бе Меркадо. Еквадорецът пусна към Александър Георгиев, който опита центриране, но не го направи по най-добрия начин и топката излезе в аут.

Белчев: Не ме притеснява програмата, имаме играчи

Единственото по-сериозно положение пред вратата на Георги Китанов бе в 12-ата минута.  Николай Костов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където защитата на „червените” не се намеси добре и топката попадна в Иван Колев, който шутира. Божидар Чорбаджийски се намеси решително, изчиствайки в корнер.

Само 2 минути по-късно и логичното се случи. Отново Меркадо проби  отляво, пусна успореден пас към Кевин Кубемба, който с едно докасване откри резултата в полза на "червените" – 1:0. Това бе и второто попадение на конгоанеца от началото на сезона.

Точно 30 минути след началото на срещата отново Кубемба удвои за ЦСКА. Александър Георгиев успя да се възползва от грешка на Николай Костов и да му отнеме топката. След това напредна отляво и центрира към наказателното поле, където Кубемба се измъкна от защитата на Несебър и мушна топката за втори път във вратата на Стамен Бояджиев.

Емануил Манев: Ако бяхме повели, мачът може би щеше да е друг

В 39-ата минута се откри много добра възможност пред Рафаел Енрике, той обаче не успя да я завърши и да убие тотално интригата в двубоя. Бразилецът напредна отдясно и опита с прехвърлящ удар да преодолее Бояджиев, но стражът на домакините внимаваше и улови.

В добавеното време на първата част Меркадо бе изведен чудесно от Милчо Ангелов. Еквадорецът се оказа очи в очи с вратаря на Несебър, но Бояджиев отново спаси.

Николай Жечев: Разликата в класите се видя

Второто полувреме започна с отлична възможност за домакините. Георги Китанов не успя да улови центрирана топка от корнер и тя попадна в Иван Колев. Нападателят засече с глава, но Кристиян Малинов изби от голлинията.

„Червените” обаче успяха бързо да си върнат владението на топката и в 60-ата минута отново Кубемба направи резултата класически. След двойно подаване с Раул Лое нападателят на гостите остана сам срещу вратаря и от малък ъгъл за трети път прониза мрежата на Бояджиев.

Минута преди края на срещата влезлият като резерва Кирил Десподов реализира четвърто попадение за "червените". Александър Георгиев пусна отличен извеждащ пас към Десподов, който изскочи сам срещу Бояджиев, след което го преодоля и стреля, топката срещна първо десния, а след това левия стълб на вратата на Несебър и влезе във вратата.

В добавеното време на срещата пък Николай Бодуров си отбеляза автогол. Николай Костов центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, където защитникът на "армейците" засече топката с глава и я изпрати директоно във вратата на Георги Китанов.

Съставът на ЦСКА: 12 Георги Китанов, 2 Стойчо Атанасов, 4 Божидар Чорбаджийски, 7 Кевин Меркадо, 15 Кристиян Малинов, 16 Раул Лое, 17 Енрике Рафаел, 18 Александър Георгиев, 21 Кевин Кубемба, 25 Александър Барт, 29 Милчо Ангелов

Резерви: Витаутас Черниаускас, 3 Антон Недялков, 19 Кирил Десподов, 5 Николай Бодуров, 6 Рубен Пинто, 20 Тиаго Родригес, 9 Фернандо Каранга

Съставът на Несебър: 33 Стамен Бояджиев, 18 Нуретин Пюскюлю, 23 Диян Молдованов, 27 Николай Костов, 32 Симеон Баев, 10 Галин Димов, 17 Стоян Вълчев, 21 Емануил Манев, 25 Дженг Сиянг, 9 Иван Колев, 5 Александър Бастунов

Резерви: 1 Мартин Димитров, 11 Стамен Ангелов, 16 Николай Дамянов, 2 Джуниет Али, 6 Даниел Бенчев, 20 Жак Пехливанов, 28 Димитър Коларов