Славия надви Локо Пд с 2:1 след продължения в мач, който и двата отбора имаха шанса да спечелят. "Белите" обаче отиват на четвъртфиналите за Купата след успеха си на "Васил Левски" в центъра на София.

Славия пръв удари в този мач. В 35-ата минута гредата първоначално спаси локомотивци след удар на Емил Мартинов, но последва меле, топката попадна у Чигози Мба и той от границата на пеналта откри резултата - 1:0.

Локо Пд отвърна в началните минути на второто полувреме. В 59-ата Веселин Марчев напредна, стигна до границата на пеналта на Славия и оттам стреля успешно за 1:1.

В 77-ата минута „белите“ претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена. Двата тима започнаха ожесточено да си разменят опасни атаки с цел да избегнат продълженията, но не съумяха – 1:1 и допълнително време.

В тях изключителен пропуск на Дино Мартинович от Локо Пд в 104-ата минута. Сам пред вратата той изпрати топката силно над вратата, което накара дори Христо Крушарски да се обърне за 2-3 минути с гръб към терена.

После пък вратарят на Локо Пд Диао бе напът да направи груба грешка, но все пак успя да отърве кожата.

Двата отбора продължиха да се нападат, сега в опит да избегнат дузпите. И софиянци успяха в 117-ата минута.

Иван Минчев стреля, вратарят Диао отби, но Галин Иванов с голяма мъка довкара топката и Славия се класира за четвъртфиналите с 2:1.

СЛАВИЯ - ЛОКО ПД 2:1 след прод.

/1:0 Чигози Мба 35, 1:1 Веселин Марчев 59, 2:1 Галин Иванов 117/

Съставът на Славия: 32 Антониос Стериакис, 27 Емил Мартинов, 11 Емануел Чигози Мба, 14 Ивайло Димитров, 73 Иван Минчев, 6 Костадин Велков, 33 Галин Иванов, 77 Стефан Велев, 5 Юлис Ндонг, 66 Омар Абуд, 55 Андреа Христов /Резерви: 12 Емануеле Джерия, 13 Стефан Велков, 23 Владислав Узунов, 19 Калоян Кръстев, 4 Михаил Венков, 7 Наско Милев, 8 Славчо Шоколаров/ Старши треньор - Златомир Загорчич

Съставът на Локо Пд: 40 Мори Диао, 71 Пламен Крумов, 6 Пламен Николов, 15 Димитър Везалов, 32 Муса Мохамед, 20 Пауло Серджио, 39 Парвиз Умарбаев, 3 Раян Фрикеше, 10 Веселин Марчев, 77 Дино Мартинович, 27 Димо Бакалов /Резерви: 1 Илко Пиргов, 5 Асен Георгиев, 24 Георги Пашов, 90 Дани Кики, 19 Димитър Велковски, 93 Халед Аяри, 23 Симеон Райков/ Старши треньор - Воин Войнов