С абсолютно минималния разход на усилия Левски прескочи етапа на 1/8-финалите в Купата на България. В ролята на символичен гост насред „Георги Аспарухов” хората на Делио Роси победиха втородивизионния Монтана с 1:0, макар че имаше мигове, в които малката преднина можеше да се окаже проблем.

Единственото попадение в срещата падна в началото на втората част, когато защитникът на монтанчани Даниел Георгиев си отбеляза автогол. В заключителния четвърт час гостите стигнаха до две чисти възможности, като при втората и малкото фенове на „сините” по трибуните сериозно настръхнаха.

Левски нямаше проблем да наложи ранен превес още от самото начало на срещата, макар че множеството промени в състава - продиктувани от травми и задаващото се дерби срещу Лудогорец - определено оказаха влияние върху качеството на играта. Жерсон Кабрал първи стигна до нещо като шанс в 6-ата минута, който сам си изработи. Холандецът получи отдясно на фланга и се устреми навътре, след което шутира покрай гредата от границата на наказателното поле.

В 20-ат минута „сините” профукаха невероятна ситуация, като Роман Прохазка бе големият грешник. Преди това Габриел Обертан свърши работата си перфектно – получи топката в наказателното поле, овладя я и се стрелна към аутлинията. Последва перфектно връщане назад към словака, който от 6-7 метра шутира над напречната греда.

Монтана стигна малко неочаквано до сносно положение в 31-ата минута, когато футболистите на Делио Роси загубиха безотговорно кълбото в близост до наказателното си поле. Сергей Георгиев пое отдясно и напредна, след което центрира за включващия се през центъра Мирослав Антонов. Кълбото дойде съвсем малко по-високо от необходимото за тарана, който отклони по някакъв начин, а всичко се размина с безличен шут от нулев ъгъл на Иван Коконов.

След почивката статуквото не се промени и на йота, но и отборът на Монтана не трябваше да бъде подлаган на кой знае какъв натиск, за да сбърка фатално в 55-ата минута. Тогава Милош  Цветкович осъществи поредното си включване отдясно по атаката и точно както срещу ЦСКА през уикенда опита центриране към далечната греда за Роман Прохазка. Във вратарското поле словакът се сбори с Даниел Георгиев, който в желанието си да изчисти заши топката право под дясната скоба на собствената си врата – 1:0.

„Сините” не показаха отчетлив стремеж към втори гол, който да убие интригата окончателно, но шансове не им липсваха. В 66-ата минута Прохазка нанесе зверско воле от около 23 метра по диагонала, което Ивайло Василев се разтегна на максимум, за да извади. Шест минути по-късно Жерсон Кабрал с последната си проява в срещата можеше да се отчете с магичен гол, като сантиметри не му стигнаха. Холандецът получи отдясно при ъгъла на наказателното поле, премина човек и стреля фалцово към далечния долен ъгъл, а топката премина агонизиращо близо до целта, но все пак в аут.

Някъде в последния четвърт час Монтана реши, че няма какво да губи и създаде две отлични ситуации. В 77-ата минута Даниел Георгиев опита да изкупи грешката си при автогола, като достави перфектно центриране към Иван Коконов от десния фланг. Бившият играч на Черно море стреля доста добре с глава към горния десен ъгъл, а Митрев показа дори по-класна реакция, отразявайки  с една ръка.

Далеч по-фрапиращо бе положението в 80-ата минута, след което Иван Коконов дълго време лежа невярващо на тревата. Тодор Георгиев изстреля мощен диагонален шут от дистанция, който Митрев отрази с мъка и изби топката право към Коконов. Той бе притиснат от Мики Орачев, но първи стигна до топката и вместо да изравни, стреля над зейналата врата.

До края на срещата възпитаниците на Делио Роси сториха нужното други подобни ситуации да няма и така "сините" чакат жребия за четвъртфиналите.

МОНТАНА – ЛЕВСКИ 0:1

0:1 Даниел Георгиев 55'-авт.

Монтана (4-2-1-3): 33. Ивайло Василев – 23. Даниел Георгиев, 3. Иван Михов /к/, 21. Владимир Айтов, 17. Тодор Георгиев – 13. Йордан Йорданов, 7. Борислав Балджийски – 10. Петър Атанасов (75' - 4. Даниел Васев) – 22. Сергей Георгиев (67' - 11. Александър Манолов), 19. Мирослав Антонов, 77. Иван Коконов (86' - 26. Борислав Дамянов)

Старши треньор: Ферарио Спасов

Левски (4-2-3-1): 21. Божидар Митрев /к/ - 19. Милош Цветкович, 5. Холмар Ейолофсон, 3. Димитър Пиргов, 14. Мики Орачев – 13. Жорди Гомес, 11. Антъни Белмонт (78' - 71. Васил Панайотов) – 26. Жерсон Кабрал (73' - 8. Антонио Вутов), 32. Габриел Обертан, 15. Роман Прохазка – 10. Жуниор Мапуку

Старши треньор: Делио Роси

Стадион: „Георги Аспарухов”  (София)

Главен съдия: Станимир Тренчев