Отборът на Лудогорец стартира защитата на спечелената през миналия сезон Купа на България, като се класира за осминафиналите на турнира, след като буквално разгроми Ботев Враца с 5:1. Врачани бяха символичните домакини на стадион Лудогорец Арена заради ремонта, който тече в техния дом, но това определено не им донесе късмет.

Головете за безапелационния успех на „орлите“ бяха дело на Жуниор Кишада, който се разписа на два пъти, на Себастиан Ернандес, а Дарко Савич си отбеляза автогол. Почетното попадение за врачани бе дело на Павел Петков.

Превъзходството на Лудогорец бе подчертано през всичките 90 минути на срещата, докато врачани трудно успяваха да противодействат.

Още в 12-ата минута Дарко Савич фаулира Шоко на границата на наказателното поле, а затова получи жълт картон. Мисиджан изпълни фаула, а топката срещна ръката на Дарко Савич. Главният рефер обаче прецени, че става дума за опит на футболиста на врачани да предпази лицето си, и отсъди корнер, от който не произлезе нищо. След още няколко минути, в 21-ата минута, Лудогорец поведе в резултата. Хубава комбинация между Вандерсон и Жуниор Кишада, в която участие взе и Себастиан Ернандес завърши с гол на Кишада, който откри за 0:1.

След 4 минути преднината на носителите на Купата бе удовена. Кишада напредна от дясно, центрира в наказателното поле, а там Вандерсон засече с глава за 2:0. В 32-ата минута Ешпиньо отправи хубав удар, но стражът на Ботев Христо Митов отрази.

В 39-ата минута момчетата на Георди Дерменджиев направиха аванса си класически. Върджил Мисиджан пое топката, тръгна от дясно, центрира по земя, а Себастиан Ернандесе засече за класическото 3:0.

При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея развитието на събитията бе още по-динамично. В 55-ата минута врачани стигнаха до почетно попадение. Куанг започна хубава атака от дясно, центрира в наказателното поле, получи се разбъркване, топката бе избита напред и попадна в Павел Петков, който с мощен удар с десния крак намали на 1:3. Само две минути по-късно обаче в опита си да изчисти центриране на Вандерсон Дарко Савич си отбеляза автогол – 1:4.

В 69-ата минута Шоко изведе Ешпиньо от ляво, той опази топката от дебнещия зад гърба му бранител, пусна пас към Кишада, топката бе пропусната от Ернандес, а Кишада отбеляза красив гол за 1:5.

Наставникът на шампионите извърши някои ротации в състава до края на мача, а „орлите“ проведоха още няколко опасни акции, при които само късметът опази вратата на Ботев.

В даденото от съдията продължение Ешпиньо стреля опасно, но ударът му нацели десния стълб на вратата на Христо Митов.

Така Лудогорец мина напред в надпреварата след 5:1 над Ботев Враца