Първият съперник на Левски в Лига Европа Ружомберок постигна победа срещу престижен съперник в предсезонната си подготовка. Словаците се справиха с полския Шльонск Вроцлав с 2:1, като осъществиха пълен обрат за този успех.

Резултатът беше открит от поляците още в 6-та минута, когато точен беше Даниел Шчепан. Трябва да се отбележи, че като титуляр за тях започна бившият вратар на Ботев Даниел Кайзер, който остана на терена до 57-та минута.

Заместникът му не беше толкова убедителен под рамката и допусна два късни гола от Ружомберок. Първо Марио Мръва изравни за словаците в 72-та минута, а само седем по-късно и Якуб Кудличка се разписа, за да оформи пълния обрат и победата на тима си.

Ружомберок използва 21 футболисти в тази контрола, като единствен без смяна игра десният защитник Михал Йонек. Трябва да се отбележи, че Шльонск е по-назад в подготовката си в сравнение със словаците и това се видя особено след почивката, когато полските играчи нямаха толкова въздух.