Насладата и настроението в Локомотив Пловдив продължава да е на най-високо ниво! В паметен ден за българския футбол „смърфовете” постигнаха шестата си поредна победа, след като победиха с 1:0 Черно море във втори мач от 14-ия кръг в efbet Лига. Срещата ще влезе в алманасите на българския футбол, тъй като Георги Илиев изигра своя мач №455 в елита на професионалния футбол в България, задминавайки Марин Бакалов.

Lap.bg
33 снимки

Акрапович: Бяхме по-силни тактически

Илиан Илиев: Да бяхме останали 11 на 11, ще пускаме жалба

Иначе повече от шеметен гол на Димитър Илиев в 14-ата минута направи разликата между двата отбора, след като заби топката в сглобката на Миодраг Митрович. След малко повече от час игра пък Милош Петрович от Локо Пд видя втория си жълт картон и остави своите да играят 30 минути с човек по-малко, което за щастие на Бруно Акрапович и „смърфовете” не се отрази негативно.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0 ЧЕРНО МОРЕ

1:0 Димитър Илиев (14')

Преди да започне мача целият спортно-технически щаб на Локомотив, както и легендата на българския футбол - Марин Бакалов, бяха на терена, за да наградят с плакети, статуетки и торти Георги Илиев за величествения рекорд, който халфът записа, задминавайки Бакалов по брой изиграни мачове в елитния футбол на България.

През първите 45 минути домакините имаха леко предимство, но то бе чисто териториално. В осмата минута Давид Малембана стреля страхотно от свободен удар, но Митрович се намеси страхотно и изби. След 14 минути игра „смърфовете” поведоха в резултата, а точен бе Димитър Илиев, и то след страхотно изпълнение. Таранът прокара технично топката между краката на бранител и отправи бомбастичен диагонален изстрел, който бе неспасяем за стража на варненци и резултатът бе открит – 1:0.

Постепенно Черно море започна да държи малко повече топката, а Мартин Минчев центрира в 24-ата минута към непокрития Родриго Енрике, но твърде високо и опасността приключи. Шест по-късно Васил Панайотов стреля силно от средна дистанция, ала Луков се намеси.

В 35-ата пък Умарбаев пласира перфектна топка в наказателното поле от свободен удар, а Динис Алмейда стреля с глава, но Митрович улови топката.  Втората част стартира с грандиозен шанс за пловдивчани, но удар на Парвиз Умарбаев прелетя край страничната греда на Митрович.

В 62-ата минута пък Милош Петрович извърши фаул в половината на „смърфовете”, който бе достатъчен на Волен Чинков да му покаже втори жълт картон и на практика да го изгони от терена. До края на срещата „моряците” имаха положения пред вратата на Луков, ала стража на домакините отрази удари на Илиан Илиев-младши и Дани Кики.

КЛАСИРАНЕ efbet Лига

Локомотив Пловдив: Мартин Луков – Давид Малембана, Стивън Езе, Динис Алмейда, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт

Треньор: Бруно Акрапович

Черно море: Миодраг Митрович – Виктор Попов, Даниел Димов, Димитрис Хантакиас, Цветомир Панов, Дани Кики, Емил Янчев, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Волен Чинков.