Спартак Варна победи директния си конкурент за спасение Хебър с 2:1. „Соколите“ стигнаха до трите безценни точки след обрат, дошъл в рамките на 8 минути.

Варненският тим вече е с 21 точки, две по-малко от днешния си съперник от Пазарджик и четири зад Септември, който държи мястото за бараж с третия от Втора лига.

Георги Търтов сюрпризира неприятно домакините в 47-ата минута, преди да настъпи развръзката в двубоя. Лерой Микелс вкара страхотен фал от около 30 метра в 63-ата минута.

Само осем минути по-късно Микелс бе главно действащо лице и при победното попадение на Евандро Коста, осъществявайки пробив отляво на наказателното, след който опита да намери Денис Баланюк, но украинецът успя единствено да отклони топката за бразилеца. През първата част Баланюк удари и гредата над Петър Дебърлиев.

start-photo.bg
23 снимки

Първи точен удар в мача дойде в 4-ата минута  - Микелс се освободи от Николаев и стреля в близкия ъгъл, но Дебърлиев се намеси. Седем-осем минути след това Хамдиев отвърна с удар, но не особено опасен.

След едва четвърт час наставникът на пазарджиклии Любослав Пенев бе принуден да направи смяна - Анте Живкович се контузи и на мястото му влезе Лорен Марузин.

Спартак разтресе гредата в 28-ата минута! Удар на Ивееш бе спасен с мъка от Дебърлиев, след което Баланюк бе намерен от Евандро на чиста позиция, на само 4-5 метра от вратата. Украинецът обаче не успя да отбележи, а прати топката в напречния стълб.

Баланюк можеше да се реваншира почти моментално за пропуска. Той напредна в половината на "гробарите", ала последният пас му изневери и Микелс не успя да догони подаването му в ситуация двама на един. Минути след това Бен Карамоко се размина с хубаво центриране.

По-малко от две минути трябваха на Хебър, за да вкара през второто полувреме. Марсел разтегли наляво към Търтов, който елиминира двама и завърши успешно във вратата на Фигередо за 0:1.

В 63-ата минута паритетът бе възстановен. Спартак успя да изравни след ювелирно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Лерой Микелс от около 30 метра.

Осем минути по-късно дойде и обратът! Микелс проби отляво и опита успореден пас към Баланюк, който не успя да нанесе удар, а само отклони топката, но тя се озова на пътя на Евандро и бразилецът на празна врата вкара за 2:1.

До края на срещата пазарджиклии опитаха натиск, но освен един удар на Роберт Мазан, минал покрай гредата, нямаха друга ситуация. В самия край на мача Марсел имаше доста несъстоятелни претенции за дузпа.

FT / Спартак Варна - Хебър Пазарджик 2:1

0:1 Георги Търтов 47`

1:1 Лерой Микелс 63` (ф)

2:1 Евандро Коста 71`

СПАРТАК ВАРНА: 31 Кристиано Фигередо, 66 Александър Цветков, 3 Бен Карамоко, 11 Виктор Митев, 27 Денис Баланюк, 12 Евандро Коста, 82 Иван Йорданов, 14 Ивей Ромееш, 7 Лерой Микелс, 22 Роберто Хименес, 10 Румен Руменов

Треньор: Димитър Димитров

ХЕБЪР: 12 Петър Дебърлиев, 44 Николай Николаев, 5 Мартин Михайлов, 33 Стефан Цонков, 27 Роберт Мазан, 8 Алехандро Серано, 84 Стилиян Тисовски, 97 Венсан Марсел, 77 Октай Хамдиев, 98 Георги Търтов, 39 Анте Живкович

Треньор: Любослав Пенев