Отборът на Лудогорец се върна на победния път, разбивайки Арда с 4:0 в отложен мач от 4-ия кръг на родния шампионат. Двата тима подновиха надпреварата в efbet Лига с голова фиеста само за едно полувреме.

"Орлите" откриха още в осмата минута с гол на Пиерос Сотириу. Пет минути по-късно последва попадение и на Каули, а в 23-ата минута Алекс Сантана оформи класиката. В края на първата част Шоу реализира за 4:0. През втората част гостите намалиха оборотите и след отменен гол на Сотириу резултатът се запази.

Антон Узунов
49 снимки

Началото на двубоя бе чудесно за гостите от Разград, които съумяха да поведат в резултата с първия си удар. В осмата минута Шакил Пинас напредна отляво и центрира успоредно на голлинията към Пиерос Сотириу, който засече с глава и разпечата вратата на дебютиращия Християн Василев.

И вторият удар на Лудогорец се превърна в гол. Пет минути след откриването на резултата авторът на първото попадение - Пиерос Сотириу, записа и асистенция, подавайки на Каули, който с мощен изстрел в средата на целта удвои аванса на "орлите".

В 23-а минута Алекс Сантана покачи до 3:0 за Лудогорец, възползвайки се от тотално обърканата защита на кърджалийци. Пластун засече центриране на Кирил Десподов от свободен удар и отклони към Сантана, който прати топката право в мрежата на Василев.

След половин час игра домакините получиха шанс от свободен удар от добра дистанция. Изстрелът на Тонислав Йорданов обаче прелетя над вратата на Серджио Падт.

В края на първата част Шоу направи аванса на "орлите" още по-изразителен, отбелязвайки първия си шампионатен гол със зелената фланелка. Най-добрият футболист на България за 2021 година - Кирил Десподов, центрира от корнер, а Шоу, напълно необезпокояван, засече с глава и с красив изстрел прати топката в далечния ъгъл на Василев.

Десетина минути след подновяването на играта Пиерос Сотириус отново прати топката в мрежата на Василев. Сотитиу подаде към Десподов в наказателното поле, а капитанът върна към нападателя, който с лекота отбеляза нов гол. След намесата на ВАР обаче бе отсъдена засада на кипъреца и попадението бе отменено.

Последва своеобразен изстрел от Тонислав Йорданов, но ударът от воле на младежкия национал бе твърде разочароващ и прелетя високо над вратата на Лудогорец.

Петнайсетина минути преди края домакините предявиха претенции за дузпа, след като Давид Кики се строполи на земята след контакт с Доминик Янков на границата на наказателното поле. Съдията обаче сметна претенциите за неоснователни и играта продължи.

В последните секунди Тонислав Йорданов бе близо до отбелязването на почетно попадение за кърджалийци, но не намери най-добрата позиция за изстрел и топката прелетя встрани от вратата.

Така шампионите продължават защитата на титлата и след две последователни загуби си припомниха вкуса на победата. Момчетата на Анте Шимунджа вече имат 45 точки, докато Арда остава девети с 22 пункта в своя актив.

Арда - Лудогорец  КР 0:4
0:1 Пиерос Сотириу 8'
0:2 Каули Оливейра 13'
0:3 Алекс Сантана 23'