Българският ЦСКА не успя да надделее над заемащия предпоследно място в полската Екстракласа опашкар Стал Миелец, завършвайки наравно – 0:0, във втората си контролна среща по време на лагера в Турция. „Червените” демонстрираха коренно различно поведение в разиграването на топката, в сравнение с дебютната контрола – срещу Аланияспор Б, и съвсем резонно не стигна до отбелязването на гол. Положителното пред Бруно Акрапович и щабът му е, че все пак тимът на ЦСКА демонстрира солидна игра в отбрана, като не допусна и много положения пред своята врата в хода на срещата, която се игра в турския курорт Алания. В първата си проверка ЦСКА надделя с 4:0 над дубъла на Аланияспор.

Още по темата:

Акрапович: Днес не се получи

Впечатление направи атаката на българския тим, където се подвизаваха Георги Йомов и младият Радослав Живков. Във втори пореден мач пък Живков стартира за българския отбор. Тараните Али Соу, Ахмед Ахмедов и Тонислав Йорданов остават на пейката.

От първата минута за Стал пък започна българският защитник Божидар Чорбаджийски. През втората част пък за Стал влезе да играе друг наш сънародник - Алекс Колев.

От самото начало българският отбор опита да пресира дълбоко Стал, но сериозни положения в първите пет минути пред двете врати нямаше. В осмата минута ЦСКА можеше да стигне до първия си голов шанс. Жеферсон отляво пусна пас по земя към наказателното поле на "сините". Юнус Санкаре пропусна между краката си топката за Йомов, но бранител на Стал изпревари българина и топката се озова в ръцете на вратаря Примел.

Първият точен удар в мача дойде след четвърт час игра, когато капитанът на ЦСКА Петър Занев опита мощен удар с левия крак от далечно разстояние, но вратарят на Стал спаси топката. Малко по-късно Антов опита да изведе с дълъг пас Йомов зад гърба на отбраната на поляците, но топката бе дълга за офанзивния футболист.

10 снимки

След 19 минути игра Мазику подаде пас в наказателното поле за Санкаре. Френският халф на ЦСКА стреля от малък ъгъл, ала стражът на Стал изби в корнер. След близо половин час Стал реализира попадение във вратата на ЦСКА, но голът бе отменен. Последният удар бе от Божидар Чорбаджийски, който продължи с крак удар с глава към вратата на "червените" и реализира, но при удара с глава на Флис защитникът бе извършил фаул и турският рефер отмени попадението за "сините".

С началото на второто полувреме и двата отбора направиха пълна трансформация на своите титулярни състави и на терена заиграха нови играчи. С капитанската лента пък бе Али Соу. Гамбиецът бе намерен от Пеняранда в наказателното поле в 55-ата минута, но надлъгването му с Матрас доведе до ъглов удар за българския тим.

Второто полувреме определено не промени събитията от предходната част, като ЦСКА контролираше топката в огромни етапи от двубоя, но големи шансове пред отбора на Бруно Акрапович за гол нямаше. В 78-ата минута Маж от гостите опита силен диагонален удар отляво, но топката профуча край левия страничен стълб на Евтимов. Само секунди по-късно стражът на ЦСКА сбърка при изнасянето на топката, а Маг открадна вдясно и шутира с левия крак, но Евтимов поправи своята неточност.

Така и приключи втората проверка за "червените" от лагера им в Турция, като за ЦСКА предстои още една приятелска среща - в неделя, но името на опонента все още е неясно.

FT / ЦСКА 0:0 СТАЛ МИЕЛЕЦ

Стартовите състави:

ЦСКА (първо полувреме): 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 10. Радослав Живков, 30. Георги Йомов

ЦСКА (второ полувреме): Димитър Евтимов – Мартин Смоленски, Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Александър Бучков, Греъм Кери – Тиаго Родригеш, Адалберто Пеняранда – Тонислав Йорданов – Ахмед Ахмедов, Али Соу

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 22. Али Соу.

Треньор: Бруно Акрапович

Стал Миелец: Дамиан Примел – Кристиан Гетингер   , Марсин Флис, Божидар Чорбаджийски, Войчех Лисовски, Роберт Дадок, Петери Форсел, Мачей Урбанчик, Гжегож Томашиевич, Мачей Янковски, Лукас Зявински

Треньор: Леши Куяшински