Славия победи с 1:0 като гост Етър Велико Търново. Срещата, която беше от първия кръг на еfbet Лига, беше официален дебют на новия треньор на "белите" Хосе Мария Бакеро. За "болярите" срещата беше първа след завръщането при най-добрите у нас. Единственият гол в мача вкара Галин Иванов в края на първата част.

През второто полувреме Велко Йеленкович удари греда, а в края на мача домакините имаха няколко отлични възможности за гол, които обаче не бяха реализирани.

startphoto.bg
91 снимки

Първият удар към една от двете врати беше отправен от Йон Бакеро. Пламен Димов позволи топката да му бъде отнета пред наказателното поле, при което испанският нападател опита удар от далечна дистанция, но покрай целта. В 10-ата минута "болярите" бяха много близо до гол. Илкер Будинов напредна отдясно и пусна остър пас в наказателното поле. Мартин Тошев отправи удар от около 7-8 метра, което предизвика бляскява намеса от Николай Кръстев.

Малко след това новото попълнение на "белите" Георги Търтов получи контузия и беше заменен от Ертан Томбак. В 14-ата минута домакините организираха нова опасна атака отдясно. Будинов центрира в наказателното поле, където Владислав Найденов шутира, но топката профуча покрай вратата.

В 31-ата минута Етър пропусна нова добра възможност. Тошев и Будинов размениха местата си. Нападателят получи отдясно и центрира в наказателното поле, където фланговият футболист се размина с острото подаване и не успя да насочи към вратата. Пет минути по-късно Пламен Димов върна с глава към Мартин Величков. Тони Тасев обаче успя първи да играе топката, след което вратарят я изби от краката му. "Белите" поискаха дузпа, но главният рефер Валентин Железов не посочи бялата точка, а след това ВАР потвърди решението му. Малко след това Тасев отправи удар извън наказателното поле, който Величков изби в корнер.

В 43-ата минута "белите" стигнаха до гол. Гостите организираха страхотна контраатака, след като удар на Янко Ангелов срещна тялото на падналия Мартин Тошев в наказателното поле на съперника. Кълбото се озова в Галин Иванов, който подаде към Йон Бакеро, като останаха съмнения, че испанецът е в засада. Той продължи към Тони Тасев отдясно, а крилото намери Иванов на точката на дузпата. Капитанът на столичани нанесе удар, който срещна дясната греда, а след това попадна във вратата на домакините. Ситуацията беше прегледана от ВАР, а попадението потвърдено.

В петата минута на добеното време на първата част Кольо Станев се справи с няколко играчи на Славия отдясно и центрира. Мартин Моран отправи удар с глава, но покрай вратата.

Втората част започна с добра възможност за Етър. Мартин Тошев засече центриране отдясно, но прати топката право в ръцете на Николай Кръстев. Малко преди да е изминал час игра влезлият като резерва Шахредин Букхолда опита удар от средна дистанция, който вратарят на гостите спаси.

В 68-ата минута Ертан Томбак получи отддясно, справи се с Крум Стоянов и навлезе в наказателното поле, след което потърси далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата. Четири минути по-късно Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, а топката беше засечена с глава от Велко Йеленкович, чийто удар срещна гредата.

В 87-ата минута Славия получи право да изпълни пряк свободен удар отдясно. Иван Минчев опита нещо заучено и намери Денислав Александров пред наказателното поле. Крилото опита удар, който беше неточен.

В 90-ата минута пред Етър се откри отлична възможност за гол. Ивайло Димитров събра няколко играчи в бяло около себе си и подаде към Николай Янков отляво. Той от своя страна намери Тошев на точката за изпълнение за дузпа. Нападателят обаче не успя да нанесе силен удар и Кръстев улови. Малко след това се получи разбъркване в наказателното поле на гостите и Хавиер Бетегон шутира, но отново Кръстев се справи.

Етър - Славия 0:1

0:1 Галин Иванов (43)

Етър: 22. Мартин Величков, 7. Кольо Станев, 25. Крум Стоянов /к/, 6. Пламен Димов (80 - 4. Георги Александров), 15. Георги Ангелов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов (80 - 19. Хавиер Бетегон), 11. Илкер Будинов (80 - 14. Ивайло Димитров), 70. Димо Бакалов (70 - 28. Николай Янков), 38. Владислав Найденов (58 - 24. Шахредин Букхолда), 9. Мартин Тошев

Резерви: 1. Дамян Христов, 4. Георги Александров, 2. Валери Христов, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 19. Хавиер Бетегон, 24. Шахредин Букхолда, 14. Ивайло Димитров

Треньор: Емануел Луканов

Славия: 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов (13 - 3. Ертан Томбак), 5. Велко Йеленкович, 27. Емил Мартинов, 37. Венцислав Керчев, 18. Людовик Соарес, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев (76 - 23. Денислав Александров), 88. Тони Тасев (55 - 17. Ерол Дост), 33. Галин Иванов /к/, 7. Йон Бакеро (76 - 10. Владимир Николов)

Резерви: 1. Георги Петков, 15. Валентин Петров, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 3. Ертан Томбак, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 17. Чунг До, 14. Роберто Райчев

Треньор: Хосе Мари Бакеро

Ж.к.: Мартин Тошев (Етър); Владимир Николов (Славия)

Съдия: Валентин Железов

Стадион: "Ивайло"