Сан Антонио прекъсна серията от пет поредни победи на Финикс, като спечели срещата у дома със 113:110.

Ричард Джеферсън вкара 20 точки в най-силния си мач от доста време за Сан Антонио.

Амар Студамайър записа рекордните си за сезона 41 точки и добави 12 борби за Финикс, но това не бе достатъчно и „слънцата” допуснаха едва втора загуба след прекъсването за Мача на звездите.

Лос Анджелис Лейкърс навакса 11 точки пасив в третата част и победи Денвър с 95:89. Ламар Одом вкара 20 точки, девет от които в четвъртата част. Пау Гасол се отличи с 15 точки и 14 борби, а Кобе Брайънт завърши с необичайните за него едва 14 точки, като добави и 12 асистенции.

Дирк Новицки реализира 36 точки, а Керън Бътлър добави 19 при завръщането си в състава за победата на Далас над Ню Орлиънс със 108:100. Победата е седма поредна за Маверикс.

В Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси, Андрей Блаш вкара рекордните в кариерата си 36 точки и добави 15 борби за победата на Вашингтон над Ню Джърси с 89:85.

Вашингтон губеше с 14 точки след първото полувреме, но успя да навакса изоставането си в следващите две части.