Лос Анджелис Лейкърс навакса изоставане от 19 точки и стигна до успеха над домакина Чикаго със 118:112 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

ЛеБрон Джеймс постигна 30 точки, 11 асистенции и 10 борби и записа "трипъл-дабъл" в трети пореден мач на отбора.

Гостите използваха серия от 16:0 в началото на последната четвърт, за да стигнат до обрата. Ключова роля за него изиграха и Кайл Кузма, който вкара 11 от 15-е си точки именно в четвъртата част. Лейкърс оглави еднолично класирането в лигата с 6 победи от 7 мача. Зак ЛаВайн беше лидер за Бостън с 26 точки, 7 борби и 7 асистенции.

Бостън спечели пети пореден двубой след 119:113 над домакина Кливланд. Гордън Хейуърд изравни рекорда си от 39 точки в една среща, като вкара всичките си 16 изстрела от зоната за 2 точки. Той добави 7 борби и 8 асистенции. Кемба Уокър допринесе с 25 точки и 8 борби.

Колин Секстън беше най-резултатен за гостите с 21 точки, а Тристан Томпсън добави 19 точки и 13 борби, но това не беше достатъчно.

Девонт Греъм реализира рекордните в кариерата си 35 точки, включително и два решаващи наказателни удара 1.7 секунди преди края на продължението, с които донесе успеха на Шарлът със 122:120 над гостуващия Индиана.
Тери Розиър добави 22 точки за третата последователна победа на тима.

Редовното време завърши 113:113, след като Малкълм Брогдън от гостите изравни 16.8 секунди преди сирената.
Ти Джей Уорън наниза 33 точки за Индиана, а Брогдън се отличи с 31 точки, 8 асистенции и 5 борби, но това не беше достатъчно.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Шарлот - Индиана - 122:120 след продължение
Кливланд - Бостън - 113:119
Атланта - Сан Антонио - 108:100
Чикаго - ЛА Лейкърс - 112:118
Оклахома Сити - Орландо - 102:94
Денвър - Маями - 109:89