Тейлън Хортън-Тъкър вкара решаващата тройка 20.3 секунди преди края на продължението и ЛА Лейкърс спечели със 101:99 срещу гостуващия Ню Йорк. 20-годишният гард наниза осем от 13-те си точки в добавената част, а Кайл Кузма бе най-резултатен за тима от Лос Анджелис с 23 точки. Антъни Дейвис завърши с 20, а Андре Дръмънд завърши с 16 точки и 18 борби. Джулиъс Рандъл бе най-резултатен за Никс с 31 точки срещу бившия си отбор, а Дерик Роуз завърши с 27 и по шест борби и асистенции.

Андрю Уигинс, Хуан Тоскано-Андерсън и Джордан Пуул вкараха поредни тройки в последните три минути и Голдън Стейт победи със 122:116 Финикс след обрат. Уигинс бе и най-резултатен с 38 точки за Уориърс, които надвиха двата най-силни отбора в Западната конференция за две поредни вечери и останаха на половин мач пред Мемфис в битката за плей-ин квота.

Янис Антетокумпо вкара 27 точки и спечели 12 борби при победата на Милуоки със 114:102 срещу гостуващия Орландо. Донте Дивинченцо добави 18 точки и Бъкс спечелиха за шести път в последните си седем мача, но все още изостават на един от Бруклин в надпреварата за второто място в Източната конференция.