Антъни Дейвис записа 36 точки и 16 борби, а Леброн Джеймс добави 26 пункта и десет асистенции за победа на Лос Анджелис Лейкърс със 150:145 срещу Индиана Пейсърс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Така Лейкърс се утвърдиха на плей-ин позициите и са на девето място в Западната конференция.

Спенсър Динуиди завърши с 26 точки в най-резултатния си мач за Лейкърс, които са с три поредни победи и пет от последните седем мача. Лос Анджелис водеше със 17 пункта в началото на последната четвъртина и Индиана се доближи само на три в развитие на двубоя, но не успя да направи пълен обрат.

Лейкърс спечели, след като отбеляза десет точки в последната минута, включително шест на Остин Рийвс след нарушения. Той завърши с 25 точки за тима от западния бряг и записа личен рекорд за сезона. За Пейсърс пък най-резултатен с 36 точки бе Паскал Сиакам, но Ню Орлиънс пропусна възможност да изпревари Лос Анджелис Клипърс на четвъртото място в конференцията.