Финикс Сънс победи с 99:95 като гост Торонто в среща от първенството на НБА и сложи край на серията им от шест поредни победи. С днешния успех Слънцата дръпнаха на върха в Тихоокеанската дивизия, тъй като вече имат 31 победи. Освен това те оглавяват класирането и в цялата Западна конференция пред Голдън Стейт.

Дивайн Буукър даде преднина на Финикс 1:02 минути преди сирената с 1 точка с изстрел от шестия метър, а 32,5 секунди преди края Крис Пол се разписа от зоната за 2 точки. Атака и кош на О Джи Анъноби съкрати преднината на Финикс 14,1 секунди преди сирената, но с два наказателни удара Буукър възстанови преднината на своите 6 секунди преди края.

Буукър завърши с 16 точки срещата, а Сжей Кроудър беше най-резултатен за Финикс с 19. Деандре Ейтън добави 16, а Крис Пол приключи мача с 15 точки и 12 подавания.

За домакините от Канада, които са 3-и в Атлантическата дивизия с 20/18, Анъноби завърши с 25 пункта, Паскал Сиакам вкара 22. Крис Бушер влезе от пейката и взе 16 рибаунда, като добави и 13 точки.

Дербито на Запад този път изправи Мемфис и Голдън Стейт и домакините от щата Тенеси спечелиха със 116:108, записвайки 10-а поредна победа. С нея те имат вече баланс 29/14 и се откъснаха пред Далас. Голдън Стейт пък изостана от Финикс в Тихоокеанската дивизия.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Джа Морант вкара 29 точки, Зиаре Уилямс и Тайъс Джаунс, който влезе от пейката, останаха с по 17. Брандън Кларк завърши с 14, а Джарън джаксън осигури 13 точки и 11 борби.

Вторият трипъл-дабъл през сезона за Стеф Къри - 27 точки, 10 борби и 10 асистенции, не свърши кой знае каква работа, а Клай Томпсън вкара 14. Четвъртата част започна с преднина на Уориърс с 92:90 след точно изпълнение на Къри, но до края на мача не успяха да си върнат водачеството.

2-ият на Северозапад Денвър Нъгетс падна 85:97 при гостуването си на Клипърс, въпреки че в третата част водеше с 25 точки преднина. Амиф Кофи завърши с 18 за домакините от Лос Анджелис, а тройка на Кофи 2:30 минути преди края им даде преднина 83:81. След това точно изпълнение на Никълъс Батъм увеличи преднината на Клипърс на 5 точки 1:47 минути преди сирената.

27 снимки

Реджи Джаксън и Терънс Ман вкараха по 13 точки всеки, а за Денвър Аарън Гордън направи мача на сезона с 30 и 12 борби. Никола Йокич остана с 21 пункта, 13 рибаунда и 8 подавания.

Ню Орлиънс Пеликанс сложи край на серията от четири поредни победи на Минесота, побеждавайки ги със 128:125. Минесота е 3-а в Северозападната дивизия с 20/21, докато Пеликанс са 4-и в Югозападната.

Брандън Инграм вкара 33 точки, личен рекорд за сезона, в това число и тройка 1,3 секунди преди края. Джош Харт остана с 21, а Антъни Едуардс приключи мача с 28 точки за гостите от Минеаполис, 16 в последния период.

Чикаго се наложи над Детройт със 133:87 с 22 точки на Никола Вучевич, а ДеМар ДеРоузън приключи мача с 20 и 12 борби. С този успех Биковете увеличиха преднината си в Централната дивизия с 27 победи от 38 мача. Чикаго направи най-добро постижение от тройката, вкарвайки 18 пъти. Лонцо Бол пък приключи мача с 18 точки.

Вашингтон обърна баланса си с 21-ата победа през сезона и заема 3-о място в Югоизточната дивизия след 122:118 над Оклахома Сити. Кайл Къзма вкара 29. Тъндър инкасираха пета загуба в последните седем мача.