Лука Дончич отбеляза 41 точки и Далас победи със 122:113 гостуващия Голдън Стейт в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Уориърс заличиха изоставане от 17 точки в последната четвъртина и успяха да изравнят с тройка на Моузес Мууди 6:28 преди края, но така и не излязоха напред в резултата. Маверикс се откъснаха отново с кош на Спенсър Динуидъл за 106:14 и стигнаха до 38-та си победа в Лигата, като вече изостават с пет от лидера в Югозападната дивизия Мемфис. Уориърс също са втори в Тихоокеанската със 7.5 мача зад първенеца Финикс.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Дориан Фини-Смит отбеляза още 18 точки за отбора на Далас, докато Джордан Пуул завърши с 23 за Уориърс и Стеф Къри добави още 21. Това обаче бе трета поредна загуба за Голдън Стейт.

Реджи Джаксън записа личен рекорд за сезона с 36 точки, а ЛА Клипърс спечелиха със 132:111 срещу ЛА Лейкърс и записаха седма поредна победа в градското дерби на НБА.

Ивица Зубач завърши с 19 точки и девет борби за Клипърс, които направиха безупречна серия срещу Лейкърс за първи път от 2015/2016 насам. Леброн Джеймс пък записа 26 точки и осем борби за отбора на Лейкърс, който загуби четвърти пореден мач в отсъствието на Антъни Дейвис.

Това бе и седмо поражение в последните осем двубоя на Лейкърс.

48 снимки

Бам Адебайо отбеляза 30 точки и спечели 11 борби при обрат на Маями от 16 точки изоставане и победа със 113:107 срещу Бруклин.

Кевин Дюрант, пропуснал последните 21 мача заради контузия, се завърна с 31 точки за Нетс, но звездата на отбора пропусна две стрелби в последната минута и завърши с 10/21 от игра. Адебайо бе далеч по-ефективен с 12/15, а Хийт вкараха 72 точки срещу 53 за Нетс в последните 29 минути и стигнаха до десета победа от 12 мача.

Тайлър Хиро добави 27 точки и осем асистенции за Маями при успеваемост 51.9 процента в стрелбата. Кейлъб Мартин помогна с 22 точки и Макс Струс добави още 21, сред които и шест от десетте тройки на Хийт.

20 снимки

Трей Йънг вкара три тройки в последната четвъртина и завърши с 39 точки при победа на Атланта със 130:124 срещу Чикаго. Това бе първи успех за Хоукс в четири мача срещу Булс от началото на редовния сезон в НБА.

Йънг вкара 11/18 стрелби под коша и 7/9 от зоната за три точки, а освен това направи 13 асистенции за четвъртата победа на Хоукс в последните шест мача на отбора. Само в последната четвъртина той отбеляза 16 точки, а неговият съотборник Богдан Богданович вкара още 13 за същия период.

Демар Дерозън и Зак Лавин вкараха по 22 точки за Булс, които загубиха трети пореден мач. Никола Вучевич пък записа дабъл-дабъл с 21 точки и 11 борби.

Джейсън Тейтъм вкара 21 от 37-те си точки в последната четвъртина и Бостън стигна до лесна победа със 120:107 срещу отбора на Мемфис. Това бе 13-и успех в последните 15 двубоя за Селтикс, които се доближиха на два мача от Филаделфия в битката за първото място в Атлантическата дивизия.

40 снимки

Ал Харфърд отбеляза четири тройки за Бостън и завърши с 21 точки, 15 борби и пет асистенции. Други двама негови съотборници също записаха дабъл-дабъл - Маркъс Смит с 18 точки и 12 асистенции, както и Робърт Уилямс с 10 пункта и 12 борби.

Джа Морант пък вкара 38 точки за Гризлийс, след като в предните два мача наниза 46 и 52.