Далас се наложи със 108:93 у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс. Лука Дончич завърши с 18 точки и 13 асистенции за победителите, които стопиха аванс от 17 точки за отбора от Калифорния. Дуайт Пауъл вкара 12 от своите общо 25 точки в четвъртата част на двубоя. Маверикс прекъсна серия от две поредни поражения у дома с Лейкърс и заема шесто място в Западната конференция.

Шампионът Лос Анджелис все още е без звездата си Леброн Джеймс, а съотборникът му Антъни Дейвис изигра втори мач след дълготрайно лечение на контузия. Дейвис реализира 17 точки в актива на Лейкърс след влизането си на полето от резервната скамейка във втората част.

Джулиъс Рандъл завърши с 31 точки, 10 борби и, а съотборникът му Ар Джей Барет добави още 25 точки и 12 овладени топки под кошовете за победата на Ню Йорк със 120:113 у дома срещу Торонто. Дерик Роуз се отличи с 19 точки за деветата поредна победа в полза на Никс. Отборът се намира на четвърто място в Източната конференция 11 мача преди началото на плейофите.

Фред Ванвлийт и Оу Джи Ануби реализираха по 27 точки в актива на Раптърс. Преди тази среща гостите бяха в серия от четири последователни успеха.

Карл-Антъни Таунс се отличи с 24 точки и 12 борби за победата на Минесота със 101:96 като гост срещу лидера в Лигата Юта. Антъни Едуардс добави още 23 точки и 9 овладени топки под кошовете в полза на победителите. Д'Анджело Ръсел също вкара 23 точки за успеха на Тимбъруулвс. Гостите печелят в Солт Лейк Сити за втори път през кампанията.

Боян Богданович отбеляза 30 точки за Юта. Двата отбора ще играят един срещу друг в понеделник вечерта в Минеаполис.

Милуоки победи със 132:94 у дома състава на Филаделфия. Янис Антетокунбо завърши с 24 точки и вече заема второ място в клубната класация при най-добрите реализатори. Звездата на Бъкс имаше и 14 борби и 7 завършващи подавания в срещата. Той изпревари Глен Робинсън, който има общо 12023 точки с екипа на Милуоки. За момента лидер в това подреждане е легендарният Кирим Абдул-Джабар с 14211 точки.

Бъкс победи Филаделфия за втори път в последните три дни. Гостите, които допуснаха четвъртата си поредна загуба, играха без звездите си Бен Саймънс и Джоуъл Ембийд.