БК Донецк допусна загуба в петия кръг на ВТБ Лигата по баскетбол за мъже. Тимът от Украйна отстъпи при гостуването си на Красние Криле (Русия) с 59:64 (16:15, 12:14, 18:13, 13:22) точки.

За Донкцк Калоян Иванов игра 17 минути като резерва и се отличи с 2 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Тимът на българина е шести в класирането с 2 победи и 3 загуби, а лидер е Спартак (Санкт Петербург, Русия) с четири победи от четири срещи.

Българският национал Александър Груев изигра силен мач при победата на Сибиу със 77:68 (19:15, 17:15, 18:15, 23:23) точки над Миркуреа в мач от румънското първенство.

Груев игра 38 минути като титуляр и завърши с 15 точки, 5 борби и 7 асистенции.

Сибиу е на 12-то място в класирането с три победи и четири загуби, а лидер е Газ метан с шест победи и две поражения.

Във Франция Васил Евтимов игра само пет минути и се отличи с 1 борба и 1 асистенция при загубата на Лимож със 74:84 точки от Пари-Левалоа в шестия кръг.

В италианската втора дивизия при жените Анна Римпова бе титуляр за Маргера при успеха като гост над Каляри със 75:71 точки.

Римпова спечели само една борба за 12 минути, а Маргера е на четвърто място в класирането с пет победи и две загуби.