Отборът на Гран Канария направи втората сензация в турнира за Купата на краля по баскетбол, отсранявайки лидера в Лига Ендеса Валенсия с 83:78.

По-рано Барселона падна от Билбао баскет с 72:73

Така на полуфинала в турнира, вместо мача Валенсия – Барселона, ще има сблъсък между Билбао баскет и Гран Канария, доказвайки, че турнирите за различните национални купи по принцип винаги носят изненади.

Мачът започна убедително за Валенсия, който се оттегли с преднина от 10 точки след първата четвърт – 26:16. Втората част обаче приключи с точно обратния резултат 16:26, а с това и двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 42:42.

Валенсия отново дръпна в третата четвърт и дръпна с 8 точки – 65:57. Последната четвърт обаче донесе прелома и Гран Канария изтръгна успеха на четвъртфинала в Ла Коруня с 83:78.