Вицешампионът Балкан (Ботевград) победи гостуващия Берое (Стара Загора) със 110:91 (31:18, 25:29, 29:26 25:18) и изравни на 2:2 успеха серията от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три успеха, а петата среща е на 16 май в Стара Загора.

Възпитаниците на Небойша Видич започнаха силно мача, поведоха с 22:9 и доминираха докрая. Играчите на Балкан спечелиха първата четвърт с 31:18, а на почивката имаха аванс от 56:47.

Статистиката на полувремето показваше сериозна преднина за домакините при успеваемостта в стрелбата. Цели 68 процента от изстрелите на домакините от двете точки и 58 процента от трите са намерили целта, докато при Берое този показател съответно показва 50 процента и едва 35 процента при тройките.
Третата част стартира изключително динамично и за двата отбора.

Стрелбата и на двата отбора намираше целта при почти всеки опит. Това обаче не бе в интерес на Берое, който имаше да наваксва цели 9 точки. След две здрави защити и нови серия от попадения старозагорци стопиха преднината на своя противник на едва 3 точки 67:70. Отговорът на Балкан не закъсня и се 30 минути домакините имаха аванс от 85:73.

Всички надежди на старозагорци приключиха в самото начало на четвъртата част, когато Балкан направи успешна серия от стрелби. Срещу това беройци нямаха отговор и на практика цели 8 минути преди края победителят стана известен. Ботевградчани спечелиха частта с 25:18, а с това и срещата със 110:91.
Микейл Хопкинс беше най-резултатен за успеха с 22 точки, 8 борби и 7 асистенции. Брендън Браун добави 20 точки, а 15 реализира Павлин Иванов.

За Берое 15 точки вкара Конър Франкамп, а с по 12 се отличиха Александър Янев, Джеймс Уайт и Пол Милър./БТА