Берое победи като гост вицешампиона Балкан Ботевград със 101:96 (28:25, 30:22, 21:24, 22:25) и поведе с 2:1 успеха в полуфиналната серия от плейофите на националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три победи от пет мача, а четвъртата среща е в понеделник отново в Ботевград.

Двата отбора изиграха пореден страхотен двубой, но гостите стигнаха до успеха след по-добро представяне в заключителните минути. Домакините бяха на прага на сензацията, след като малко повече от две минути преди края успяха да поведат, след като в един момент губеха със 17 точки.

Възпитаниците на Любомир Минчев имаха аванс от 11 точки на почивката - 58:47, а в началото на третата четвърт дори поведоха със 17 - 69:52 след кош на Николай Стоянов. Домакините подобриха играта си в защита и постепенно намалиха изоставането си. Те дори изравниха 81:81 7:29 минути преди сирената.

Изключително инфарктни последни минути белязаха края на сблъсъка. Брендън Браун вкара тройка за Балкан и домакините обърнаха - 89:88 преди финалните 2:25 минути, но играчите на Берое направиха серия от 9:0 и без проблеми спечелиха мача.

За домакините отново не играха Крис Минков и Здравко Христов. Конър Франкамп отново бе над всички за старозагорци, като вкара 71% от стрелбите си за 24 точки, а добави и 5 асистенции. Николай Стоянов се отличи с 16 точки, Тихомир Желев - 14, Джеймс Уайт завърши с 12 точки, а с 10 точки и 7 борби бе Станислав Ваклинов.

Брендън Браун беше най-полезен за Балкан и в този мач, като наниза 25 точки и подаде 11 асистенции. С 20 точки и 8 борби се отличи Микейл Хопкинс. Националът Венцислав Петков завърши със 17 точки. /БТА