Берое победи гостуващия Балкан (Ботевград) с 85:81 (24:24, 24:15, 19:20, 18:22) в Стара Загора и изравни резултата на 1:1 успехи в серията от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Успехът дойде след много силна втора част, а отличните изяви на Конър Франкамп донесоха победата в драматичния край на срещата.

Двубоят започна изключително равностойно. В края на първата част Берое поведе, но не успя да се откъсне много, а Александър Гаврилович фиксира равенството 24:24 с кош секунда преди края на частта.

Втората четвърт беше силна за Берое. Домакините постепенно натрупаха аванс и имаха преднина от 9 точки на полувремето - 48:39.

Играчите на Берое започнаха слабо третата част. Цели 5 минути домакините не съумяха да отбележат кош. През това време гостите отбелязаха 11 безответни точки и излязоха напред в резултата - 50:49. След това

Берое се преобрази и на свой ред направи серия от 10:0. В крайна сметка след 30 минути игра резултатът беше 67:59 за старозагорци.

Заключителните минути бяха много интересни и емоционални. Играта вървеше кош за кош. Три минути и половина преди края успешна серия на Брендън Браун, Микейл Хопкинс и забивка на Павлин Иванов намалиха изоставането на Балкан на 75:79. След още два поредни коша гостите изравниха - 79:79.

34 секунди преди края с тройка на Конър Франкамп Берое поведе с 82:79. Николай Стоянов вкара един наказателен удар, след което Хопкинс отбеляза две точки за гостите. Беройци сгрешиха при изнасянето на топката, но Венци Петков пропусна от тройката, след което Франкамп беше фаулиран и донесе победата за Берое.

За домакините Копър Франкамп изигра силен мач и завърши с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции. Николай Стоянов вкара 11 точки, а по 10 отбелязаха Терънс Дженингс и Джеймс Уайт.
За Балкан Брендън Браун и Микейл Хопкинс завършиха съответно с 23 и 22 точки.

В събота (11 май) от 19.00 часа Берое гостува в Ботевград, а четвъртата среща е в понеделник в същия час. Ако се стигне до пети мач, той ще бъде в Стара Загора на 16 май отново от 19.00 часа.

Втори мачове от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (играе се до три победи от пет срещи):

Берое (Стара Загора) - Балкан (Ботевград) - 85:81 (24:24, 24:15, 19:20, 18:22)
* Резултатът в серията е 1:1 победи. Третата среща е на 11 май (събота) в Ботевград.

утре играят: Левски Лукойл - Рилски спортист (Самоков)
* Левски Лукойл води в серията с 1:0 победи. /БТА