Носителят на Купата на България Монтана 2003 победи гостуващия Нефтохимик 2010 (Бургас) с 90:67 (18:24, 26:9, 18:12, 28:22) точки в среща от деветия кръг на първата петица на женското баскетболно първенство на България.

Състезателките на Стефан Михайлов водят в класирането с равен актив с Хасково 2012. Двата отбора имат по 39 точки.

Гостенките от Бургас спечелиха първата четвърт с 24:18, след като домакините изиграха страхотни втори 10 минути и на почивката имаха аванс от 11 точки - 44:33.

В края на третия период баскетболистките от Монтана поведоха с 60:41, а в последната част имаха преднина от 28 точки при 81:53.

За победителките се отличиха Шарел Алън с 21 точки, Келиндра Закъри със 17 точки, Моник Рийд с 16 точки и 14 борби и Виктория Стойчева с 12 точки и 8 асистенции.

За тима от Бургас най-полезни бяха Олга Мазниченко със 17 точки и Тамара Баич с 15 точки и 7 борби. /БТА