Отборът на Дунав 8806 загуби последния си мач от редовния сезон на баскетболното първенство при жените. Русенският състав отстъпи в своята зала със 72:99 (25:25, 7:28, 17:19, 23:27) точки от лидера в класирането Хасково 2012.

Гостите започнаха по-добре срещата, но дунавки постепенно изравниха темпото и в края на първата част таблото показваше 25:25. След това обаче домакините все по-трудно противодействаха на хасковския тим и до почивката вече изоставаха с 21 точки за 32:53.

След подновяването на играта разликата между двата отбора стигна в един момент 30 точки. 10 минути преди края „сините феи“ изоставаха с  23 точки за 49:72, а финалната сирена закова 99:72 на таблото за отбора на Хасково 2012, съобщават от клуба.

БК Дунав 8806 - БК Хасково 2012

източник: dunav8806.com

Цветомира Шаренкапова се отчете 24 точки, 8 асистенции и 7 борби за русенския тим. Маргарита Илиева овладя 9 борби, като заедно с Александра Катич вкараха по 12 точки.

За гостите Доминик Моузли направи дабъл дабъл с 26 точки и 11 борби. Подобно постижение  записа и Мея Тирера с 25 точки и 12 борби.

Така шампионките през последните 4 години приключиха редовния сезон с 12 победи и 10 загуби. Те ще трябва да изчакат изиграването на срещите от последния кръг, в който почиват, за да стане ясно и разпределението на отборите за плейофите.