Левски Лукойл нямаше особени проблеми при гостуването си на предпоследния в класирането Черноморец и спечели с 95:52 (20:16, 29:10, 19:13, 27:13) в срещата от 14-ия кръг на националната баскетболна лига за мъже.

С 13-ия си успех за сезона столичани останаха на върха на класирането. Шестима играчи на "сините" завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатни с по 15 точки бяха Ричард Амаради и Райън Райт.

Райт добави 12 борби, а Амаради допринесе с 10 борби. Йордан Минчев също записа "дабъл-дабъл" с 11 точки и 13 борби. Георги Кендеров беше най-добър за бургазлии със 17 точки и 9 борби.

Със силна игра след почивката третият в класирането Берое стигна до 11-ата победа през сезона след 83:71 (16:26, 21:12, 21:16, 25:17) в залата на А1 Академик София. Домакините започнаха по-добре и поведоха с 30:20 в началото на втората четвърт, но със серия от 11 безответни точки за около пет игрови минути старозагорци стигнаха до обрат.

А1 Академик се оттегли на аванс на почивката с точка преднина при 38:37, но през второто полувреме Берое доминираше и поддържаше аванс от няколко точки. Домакините намалиха до 57:58 в началото на последната четвърт, но след серия от 18:4 старозагорци дръпнаха със 76:61 и в последните четири минути не допуснаха да бъдат застигнати.

Остин Прайс вкара 20 точки за успеха, а капитанът Александър Янев допринесе със 17 точки и 10 борби. Цветомир Чернокожев беше най-добър за домакините с 23 точки и 11 борби. /БТА