Левски Лукойл победи лесно с 98:68 (24:11, 31:20, 16:20, 27:17) Берое като домакин в среща от 19-ия кръг в мъжкия шампионат по баскетбол. Носителят на купата на България не срещнаха никакви трудности срещу старозагорци и след първите две части от мача и поведоха с 55:31.

Берое имаше превъзходство само в третия период на двубоя и намали пасива си с четири точки - 51:71. Столичани контролираха събитията на полето и в последната четвърт, за да се поздравят със 17-ти успех през кампанията. Левски Лукойл е второ място в класирането, докато Берое запазва четвърта позиция.

Най-резултатен за успеха на "сините" стана Зейн Ноулс с 18 точки, а неговият съотборник Данило Тасич добави още 17 точки. Седариан Райнс се отличи с 21 точки за тима от Стара Загора, а Александър Янев вкара още 15 точки за Берое.