Носителят на Купата на България Дунав (Русе) победи като гост Монтана 2003 с 61:60 точки в драматичен мач и спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига за жени.

Русенки спечелиха серията с 2:1 победи като и двата успеха постигнаха като гости.

Първото полувреме бе равностойно. Домакините спечелиха първата част с 21:17, загубиха втората с 10:14 и на почивката имаше равенство - 31:31. Третата част бе изцяло за момичетата на Георги Божков, които след 30 минути игра имаха аванс от 5 точки - 44:39.

През цялата последната четвърт гостенките също водеха в резултата, макар и с минимален аванс.

Преди последните 42 секунди баскетболистките от Русе имаха преднина само с точка - 59:58 като този резултат се запази 9 секунди преди сирената. След това Зорница Костова вкара два наказателни удара за Дунав - 61:58, а до края Надежда Симеонова върна две точки за крайното 61:60 за тима от Русе.

За Дунав се отличиха Зорница Костова с 22 точки и 5 борби и Христина Минкова с 16 точки и 8 борби. За Монтана най-резултатни бяха Жанета Жельова с 14 точки, Камелия Михалкова с 13, а Агнеса Дойчинова и Веселка Тодорова добавиха по 10 точки.