Носителят на Купата на България Дунав Русе загуби като домакин от Монтана 2003 със 72:74 (21:12, 16:23, 15:24, 20:15) точки във втория мач за бронзовите медали в Националната баскетболна лига за жени. Резултатът в серията е равен - 1:1 победи. Играе се до две победи от три мача. Третата среща е на 15-ти април в Монтана.

Срещата бе доста оспорвана, като през първото полувреме домакините водеха в резултата, дори преднината им достигна 10 точки при 29:19 във втората част. На полувремето обаче те имаха аванс едва от 2 точки - 37:35.

Третата и четвъртата четвърт бяха за гостенките от Монтана, които поведоха в резултата с 9 точки - 59:50.

Въпреки че момичетата на Георги Божков се опитаха да се върнат в мача с по-добра игра в заключителните минути, те не успяха и ще се наложи да играят още един двубой.

За Дунав се отличиха Зорница Костова с 30 точки, Христина Минкова с 14 точки и Александра Кунчева с 16. Латаша Байерс игра само 4 минути, тъй като счупи дясната си ръка и бе откарана в болница. Другата американка в състава - Шарел Алън, отново контузи доскоро травмирания си глезен, но доигра мача с болки.

За Монтана 2003 най-резултатни бяха Агнеса Дойчинова с 21 точки и 8 борби, Ивелина Вранчева с 16 точки, Жанета Жельова с 12 точки, Надежда Симеонова с 12 точки и Веселка Тодорова с 13 точки.