Балкан победи Черно море Порт Варна с резултат 82:70 като домакин в първата среща от четвъртфиналната серия между отборите. Баскетболистите на Александър Тодоров бяха домакини на мача и въпреки че изпитваха затруднения през първото полувреме, изиграха много силна трета част, в която натрупаха преднина, достатъчна им за победата. Те ще имат възможност да затворят серията на 1-ви май, когато отборите ще се срещнат във Варна.

Равностойна първа четвърт доведе до няколко смени на водачеството през първата четвърт, а след нея Балкан водеше с 4 точки. В средата на втория период обаче варненци записаха серия от 10-2 и на свой ред излязоха напред. Те запазиха преднина до средата на третата част, когато балканци вкара 11 срещу 2 точки и след 30 минути водеха със 7 точки. Малко преди средата на последната десетка разликата премина 10 точки и не падна под тази граница до самия край.

Домакините спечелиха борбата под коша с 35-29, като имаха и по-добра успеваемост общо от игра – 49% срещу 45%. Те вкараха и 22 от 28 наказателни удара срещу 9/16 на съперника и извършиха по-малко лични нарушения.

За победителите с 20 точки и 5 асистенции се отчете Владимир Панич, а по 18 вкараха Атила Сантош (10 борби) и Йордан Бозов (7 борби).

За варненци най-резултатен бе Любиша Върчел, който вкара 20 точки и добави 9 борби. Асен Великов се включи с 14 точки, а Станислав Цонков и Симеон Илиев – с по 10, пише bgbasket.com.