Вицешампионът Балкан (Ботевград) победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 99:97 (28:23, 25:23, 21:20, 25:31) в дербито на 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. За домакините това е девета победа за сезона. Те поведоха с 10 точки малко преди почивката при 53:43, а в третата част имаха аванс от 14 точки при 74:60.
Гостите обаче изиграха силни последни минути и дори направиха обрат, като д96 секунди преди сирената дръпнаха за 91:90
43 секунди преди края имаше равенството 93:93, след което Мартин Маринов вкара тройка за Балкан, а 11 секунди преди сирената Мартин Дурчев с два наказателни удара направи 99:96 за домакините. 4 секунди преди края Франк Търнър от Рилски спортист вкара първия фаул, но пропусна втория и Антъни Гуджино получи шанс да донесе успеха на Рилски, но пропусна опита си за тройка.

За домакините Мартин Маринов завърши с 26 точки. Душан Цветкович записа 18 точки и 5 борби, а 14 точки добави Марко Бъркич.

За гостите силно играха Йордан Бозов с 25 точки, а съответно 23 и 21 точки добавиха Търнър и Златин Георгиев.

В София Левски 2014 се наложи над Черноморец (Бургас) с 91:79 (18:23, 26:14, 16:16, 31:26). Алекс Симеонов вкара 28 точки и спечели 8 борби за победителите, а с 23 точки и 9 борби се отчете Станислав Славейков. "Дабъл-дабъл" от 12 точки и 10 борби записа Крум Дойчинов. За Черноморец Константин Коев беше най-резултатен с 24 точки. Той се отличи с 10 борби и 6 асистенции. Марко Янюшевич отбеляза 20 точки, а Деян Белич завърши с 15 точки и 10 борби.

Отборът на Берое записа седма победа в НБЛ, след като спечели срещу гостуващия Ямбол с 87:77 (32:19, 16:16, 6:21, 33:21).
"Зелено-белите" имаха проблеми само в третата част, изгубена с 6:21. Авансът в останалите три четвърти обаче се оказа достатъчен, за да може Берое да стигне до крайния успех.
Еврик Гари вкара 27 точки за победителите, 14 точки и 11 борби добави Остън Барнс, а 11 точки отбеляза Александър Тодорович. За Ямбол Боян Радетич реализира 26 точки, 18 точки и 6 борби записа Станислав Говедаров.

В Плевен местният Спартак победи Черно море с 98:89 (31:23, 19:18, 22:19, 26:29). За домакините най-полезни бяха Веселин Георгиев с 22 точки и Милован Савич с 19 точки и 10 борби. За варненци се отличи Станислав Цонков с 23 точки, а Пламен Алексиев добави 18 точки и 8 асистенции.