Левски 2014 допусна четвърта поредна загуба в Балканската лига по баскетбол за мъже, след като отстъпи като гост на Башкими (Косово) със 75:94 точки в мач от група Б.

Възпитаниците на Николай Господинов са на четвърто място в класирането в групата с две победи и четири поражения.

След успеха Башкими излезе начело в подреждането и със сигурност се класира за втората фаза на турнира.

"Сините" изиграха изключително слабо първо полувреме, след което губеха с 30 точки разлика - 20:50.

Домакините продължиха да доминират и след 30 минути водеха със 77:43.

Българските баскетболисти се представиха добре в последна четвърт, в която обаче единствено успяха да намалят пасива си.

За Левски силно игра Алекс Симеонов, който завърши с дабъл-дабъл - 31 точки и 12 борби. Евгени Хаджирусев добави 25 точки и 7 борби.

За домакините 28 точки реализира Марсел Джоунс, а Тей Уолър вкара 25 точки.

В следващия си мач от турнира Левски 2014 е домакин на Пея (Косово) на 13 януари следващата година.

Башкими (Косово) - Левски 2014 - 94:75 (30:7, 20:13, 27:23, 17:32)

състав на Левски: Алекс Симеонов 31, Венцислав Петков 0, Йордан Минчев 5, Крум Дойчинов 2, Станислав Славейков 5 (Евгени Хаджирусев 25, Милен Захариев 0, Ангел Пейчинов 5, Владиян Аврамов 2, Ивко Ивков 0)/БТА