Националният отбор на България победи Черна гора с 3:1 (26:28, 25:11, 25:12, 25:18) гейма в среща от първия ден на втория квалификационния турнир за европейско първенство по волейбол за жени в румънския град Пятра Нямц.

България е на първо място в групата и след още една победа на практика ще си гарантира класиране на шампионата на Стария континент в Грузия и Азербайджан през 2017 година.

Възпитаничките на селекционера Иван Сеферинов имаха проблеми само в първия гейм, след което доминираха до края на двубоя. Срещата продължи 104 минути.

Сеферинов започна мача със следния състав Лора Китипова, Емилия Николова, Нася Димитрова, Вероника Бежандолска, Елица Василева, Славина Колева, Кристин Колчагова - либеро.

За българския тим се отличи Емилия Николова с 20 точки, а Елица Василева добави 12 точки. За Черна гора Татяна Бокан реализира 17 точки.

Двубоят пропусна Цветелина Заркова, която от два дни е с висока температура.

В другия мач домакините от Румъния надделяха над Швейцария с 3:0 (25:12, 25:11, 25:14) гейма.

Утре България ще играе срещу Швейцария от 19:45 часа българско време./БТА