Цветана Пиронкова победи Йохана Ларсон от Швеция със 7:5, 7:6 (6) във втория кръг на Ролан Гарос.

Въпреки че шведската тенисистка поведе набързо с 3:0, в четвъртия гейм Пиронкова спечели за първи път в двубоя. В петия гейм пловдивчанката се бори здраво и сгигна до предимство на два пъти, но Ларсон се върна в гейма и изравни до 40:40.  В крайна сметка след продължил над 11 минути гейм Цвети върна пробива и намали изоставането си на 2:3.

В шестия гейм Цветана Пиронкова си взе подаването и изравни резултата до 3:3. Ларсон набързо победи в 7-ия гейм на 0 и поведе с 4:3, но Цвети се върна в двубоя за 4:4. Ларсон успя да поведе с 5:4 след 34 минути игра в двубоя. Срещата продължи без пробиви и се стигна до 5:5. В 11-ия гейм Цвети успя да пробие и стигна до 6:5, след което сервира за първия сет, спечели го и поведе с 1:0 сета след 7:5.

Във втория сет българката започна отлично и проби, за да поведе с 1:0. Ларсон върна пробива и изравни за 1:1. Шведката си взе подаването в третия гейм на втория сет и поведе с 2:1. Последва гейм за българката, но след това Ларсон успя да си вземе подаването и да пробие, за да поведе с 4:2. С много съсредоточена игра и пределно мотивирана Пиронкова проби и намали резултата до 3:4.

Българката успя да си вземе сервиса за 4:4. Двете взеха подаванията си за 5:5. В 11-ия гейм Пиронкова стигна до възможност за пробив на два пъти, но ги пропиля, за да успее Ларсон да поведе с 6:5.

Пиронкова съумя да изравни до 6:6 и се стигна до тайбрек. В него Цветана успя да поведе с 3:1 след минипробив, резултатът мина и през 4:2 и 5:3, но се стигна до 6:6.  С късмет и майсторство Цветана победи с 8:6 в тайбрека и затвори мача със 7:6 (6).

В първия кръг Пиронкова взе скалпа на Сара Ерани от Италия, която беше поставена под №16 в схемата.

В третия кръг българската тенисистка ще се изправи срещу Слоун Стивънс, която спечели двубоя срещу Вероника Сепеде със 7:6(0), 6:1.