Испания изненада неприятно олимпийския шампион от Лондон Хърватия, след като го победи с 9:4 в турнира по водна топка при мъжете.

Гонсало Еченике Салиети вкара цели 4 попадения за испанците, които имаха солиден аванс от три гола още до полувремето.

Хърватия съкрати изоставането си до 3:5 през третата четвърт, но след 4:1 в последната част Испания стигна до безапелационния успех, с който се изкачи на второ място в група с 4 точки, колкото имат и хърватите, които заемат третата позиция.

Олимпийският вицешампион от Лондон 2012 Италия записа трета поредна победа в група "Б" на турнира по водна топка за мъже на Игрите в Рио де Жанейро.

"Адзурите" спечелиха с 6:5 срещу европейския вицешампион Черна гора и с пълен актив от 6 точки водят в подреждането.

Франческо Ди Фулвио реализира хеттрик за успеха, а италианците взеха контрол върху мача още през втората четвърт, в която поведоха с 3:1 и до края не допуснаха обрат.

САЩ постигнаха първи успех в турнира след 6:3 над Франция. С хеттрик за американците се отличи Джошуа Самюълс, а двубоят беше решен във втората част, в която французите допуснаха четири безответни гола и изоставане от 1:5.

Световният и европейски шампион Сърбия претърпя първа загуба в олимпийския турнир по водна топка, след като отстъпи с 5:6 пред домакина Бразилия.

За "селесао" това бе трета поредна победа, с която тимът излезе еднолично начело в класирането в група "А" с 6 точки, 2 повече от втория Гърция.

В същото време Сърбия се свлече до петото място и е много вероятно да напусне турнира още в груповата му фаза. За момента "плавите" са с актив от 0 победи, 2 равенства и 1 загуба от три мача.

Густаво Гимараеш вкара победния гол за Бразилия 46 секунди преди края на мача, след като няколко минути по-рано Слободан Никич бе вкарал за 5:5.

Най-резултатен за Бразилия бе Йосип Върлич, който вкара два гола.

В ранния мач от групата световният вицешампион Унгария регистрира трето равенство от три мача, след като завърши 8:8 с Гърция.

След равенствата със Сърбия и Австралия сега унгарците, олимпийски шампиони от Пекин 2008, не успяха да победят и елините.

В герой за Гърция се превърна Ангелос Влахопулос, който се отличи с хеттрик, включително и изравнителното попадение 8 секунди преди края.

В другия двубой Австралия победи аутсайдера Япония с 8:6 и записа първа победа след четири попадения на Джо Кейс.