Родната борба класира четвъртфиналист в категория до 85 кг в класическия стил на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Сред осемте най-добри място намери Николай Байряков след убедителна победа на осминафиналите.

Нашето момче безапелационно отстрани алжиреца Адем Буджемлин с резултат 4:0. Той изкова победата си в първите 100 секунди на схватката и после с умела защита опази ценната си преднина.

Байряков започна активно и получи възможност да атакува от партер заради пасивност на африканеца. Той взе две точки 1:15 минути след началото с прекрасно носене, но не изпусна опонента си, след което записа нови две точки 25 секунди по-късно.

Това се оказа достатъчно за победата му, въпреки че веднъж трябваше да се измъква от партер. Той го стори безпогрешно и е сред осемте най-добри.

Там обаче го чака много тежка задача. Негов съперник ще е украинецът Жан Беленюк, който е европейски и световен шампион. Битката между двамата е по-късно този следобед.