Световният вицешампион Унгария регистрира трето равенство от три мача в олимпийския турнир по водна топка при мъжете, след като завърши 8:8 с Гърция.

След равенствата със Сърбия и Австралия сега унгарците не успяха да победят и Гърция, въпреки че водеха с 3:2 след първите две четвъртини. В третата част обаче Гърция вкара 4 гола и поведе с 6:5. Унгария вкара първите два гола в последната четвърт, за да поведе отново със 7:6, но до края южните ни съседи успяха да се преборят за точката, изкачила ги на второ място във временното класиране в група "А".

Ангелос Влахопулос отбеляза 3 гола за Гърция, докато за Унгария с хеттрик завърши Балаш Харай.

В други двубой от групата Австралия победи аутсайдера Япония с 8:6 и записа първа победа. До почивката резултатът бе равен, но след нея "озитата" показаха повече класа и благодарение най-вече на Джо Кейс и Аарън Йънгър, отбелязали 4 и 3 гола съответно, успяха да спечелят.