Олимпийският вицешампион Испания победи европейския първенец Унгария с 11:10 в мач от група "Б" на турнира по водна топка за жени в Рио де Жанейо, с което иберийките се изкачиха на второ място в класирането. Унгарките са трети, а лидер е отборът на САЩ, който по-рано днес надигра с 12:4 Китай и остана без загуба.

Първото полувреме завърши наравно, а унгарките поведоха през втората част с гол на Барбара Буйка, но испанките обърнаха резултата с две попадения на Ана Якует. Беатрис Муньос и Розер Аймерих продължиха головата серия на испанките и те поведоха с 10:7, което се оказа достатъчно за крайния успех в срещата от група "Б".

Олимпийският и световен шампион САЩ разгроми Китай, след като Маги Стивънс и Маделин Мъзълман вкараха по четири гола.

Италия надигра трудно Австралия с 8:7 в мач от група "А" на женския турнир по водна топка в Рио. Победата е втора поредна за "Скуадра адзура" и тимът заема първо място в групата. По-рано Русия постигна първа победа след успех над домакина Бразилия с 14:7. Трикратните европейски шампиони от Русия заеха добра позиция за следващия етап от надпреварата.

Бразилките са дебютантки на олимпийски игри и допуснаха второ поражение, въпреки подкрепата от трибуните. С хеттрик за рускините се отличиха Екатерина Прокофиева и Евгения Иванова.