Йосип Гласнович донесе първа злато на Хърватия от олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като спечели титлата в дисциплината трап за мъже на олимпийския турнир по спортна стрелба.

33-Гласнович, който участва и на олимпиадата в Пекин 2008, постигна перфектен резултат 15 от 15 мишени на полуфиналите, но на финала срещу италианеца Джовани Пелиело пропусна две. След 13:13 титлата трябваше да се реши след престрелка.
Хърватинът постигна 4 от 4 и така спечели с 4:3 срещу Пелиело, който пропусна четвъртия си изстрел.

46-годишният италианец е сребърен медалист от Пекин 2008, когато Гласнович остана пети.

Пелиело, който е световен рекордьор в дисциплината, завоюва трето сребърно и общо четвърто отличие при седмото си участие на олимпийски игри в кариерата.

33-годишният Едуард Линг от Великобритания спечели бронзовия медал, след като в спора за третото място победи с 13:9 точки Давид Костелечки от Чехия. Така той завоюва първи медал в третото си участие на олимпиади.