Франция спечели златния медал в отборното състезание по конен спорт, като получи първи златен медал от Игрите през 1976-а година в Монреал насам. Четири отбора стартираха днес деня с равни резултати, а малко преди края се наложи да извадят състезатели заради съборени препятствия. Но Франция не беше сред тези четири отбора.

Германия, Бразилия, САЩ и Холандия бяха с равни точки преди началото на последния и финален кръг в Деодоро Парк. Французите влязоха в този ден с две наказания заради грешки при прескоците в предишните етапи.

Но все пак тимът на Франция беше близък почти до съвършенството, а и се възползва от контузията на коня на ветерана от САЩ Бийзи Мадън, което се отрази на резултата на американците. Люси Дейвис също отпадна заради четири съборени препятствия. Германия се наложи над Канада в битката за бронзовия медал, докато домакините от Бразилия останаха 5-и.

Крайно класиране в отборното състезание по конен спорт, прескачане на препятствия: