Австралия унижи домакина Бразилия, като спечели с 10:3 в последния трети кръг на груповата фаза на олимпийския турнир по водна топка за жени.

Австралийките доминираха тотално с убедителния успех заеха второ място в група А и продължават на четвъртфиналите, където ще срещнат европейския шампион Унгария.

Италия завърши убедително на първо място в група А с три победи от три мача. В последната си среща "Скуадрата" надигра Русия с 10:5. Така на четвъртфиналите Италия ще срещне Китай, а Сборная ще се изправи срещу олимпийския вицешампион от Лондон 2012 Испания.

В група Б олимпийският и световен шампион САЩ спечели с 11:6 срещу Унгария и завърши на първо място с пълен актив от 3 победи. Маги Стивънс се отличи с 4 гола за победителките.

На четвъртфиналите американките ще срещнат домакина Бразилия. Испания завърши на второ място в група Б след успех над Китай с 12:8./БТА