Пилотът на Мерцедес Нико Розберг спечели по безапелационен начин първото състезание за Голямата награда на Европа, което се проведе в Баку, Азербайджан. На втора позиция се нареди Себастиан Фетел, а трети остана Серхио Перес.

Германецът водеше от началото до края на първия в историята старт в Азербайджан и заслужено се поздрави с победата. Розберг увеличи аванса си в генералното класиране пред съотборника си Люис Хамилтън на 24 точки.

Розберг стартира от полпозишън и с безупречно каране по уличното трасе на Баку се изпусна водачеството до края, извоювайки петата си победа за сезона и общо 19-а в кариерата. Германецът нямаше подиум в последните три състезания, след като преди това започна сезона с победи в първите четири старта.  Втори в Баку остана Себастиан Фетел от Германия с Ферари на 16,6 секунди след победителя, а трети е мексиканецът Серхио Перес с Форс Индия.

Перес успя да се качи на подиума, след като изпревари Кими Райконен в последната обиколка. Трикратният световен шампион Люис Хамилтън стартира от десета позиция и имаше доста проблеми с настройките на болида си, но успя да се изкачи до пето място.

Най-важните моменти от надпреварата из улиците на Баку:

8/51 Осмата обиколка за Голямата награда на Европа се оказа последна за пилота на Торо Росо Данил Квят. Руснакът е първият отпаднал от надпреварата.

9/51 Розберг продължава да води колоната безпроблемно, докато Хамилтън успява да се изкачи до петата позиция, благодарение на влизането в бокса на Рикардо и Райконен.

10/51 Хамилтън изпреварва Ботас и вече заема четвърто място. Разликата с Розберг и първата позиция за момента обаче остава твърде сериозна.

| Неочаквани проблеми за пилотите в Баку

15/51 Райконен получава наказание от 5 секунди за пресичане на бялата линия при влизане в бокса. Това означава, че пилотът и екипът му ще трябва да изчакат пет секунди при следващото му влизане в бокса. Ако това не се случи, то петте секунди ще бъдат добавени към времето му след края на състезанието.

25/51 Девета позиция за Алонсо, Бътън - 11-ти.

26/51 След преполовяването на състезанието, колоната изглежда по следния начин: 1.Розберг, 2.Райконен, 3.Фетел, 4.Перес, 5.Хамилтън, 6.Маса, 7.Ботас, 8.Хлюлкенберг, 9.Сайнц, 10.Рикардо.

33/51 Жълт флаг! Край на състезанието и за Карлос Сайнц. Самият пилот съобщава на екипа си за проблеми с окачването.

38/51 Ако не станем свидетели на катастрофа, то по всичко личи, че състезанието ще бъде спечелено от Нико Розберг, а на втора позиция ще завърши Себастиан Фетел. Битката за третото място на подиума обаче продължава с пълна сила. За момента там се намира Райконен, който обаче има наказание от 5 секунди. След него, на по-малко от три секунди, се намира Перес.

40/51

45/51 Край на състезанието и за Алонсо.

51/51 Нико Розберг печели първото състезание за Голямата награда на Европа в Баку!