С гол още в петата минута Емполи нанесе четвърто поражение в последните пет мача на Лацио в италианската Серия А. Домакините победиха с 1:0 с попадение на Лоренцо Тонели. Така Лацио има само точка от последните си пет двубоя и вече е 10-и с 19 точки в актива си.

Победата бе добре дошла за Емполи, който пък заема 12-ото място във временното класиране с 18 точки и бе направил хикс и поражение в последните си две срещи.

Попадението за Емполи падна в самото начало на двубоя. В 5-ата минута Леандро Паредес пусна фантастичен пас към Лоренцо Тонели, който с глава реализира за 1:0.

Гостите опитаха да променят развоя на срещата, като бяха близо до изравняване в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Стефан Раду стреля с воле от около 25 метра, но нацели гредата.

В 59-ата стражът на Емполи Лукаш Скорупски спаси вратата си след удар на Филип Джорджевич.

До края на двубоя пък Мирослав Клозе на два пъти вкара топката в мрежата на Скорупрски, но и двата пъти гол не бе зачетен. Първо в 67-ата реферът отсъди фаул, а в 89-ата попадението не бе зачетено заради засада.