В римско дерби от 12-ия кръг на Серия А Рома победи Лацио с 2:0. Един Джеко откри резултата от дузпа в 10-ата минута, а втория реализира Жервиньо в 63-ата минута.

В 10-ата минута Един Джеко откри резултата от дузпа, след като беше фаулиран в наказателното поле и сам реализира ситуацията.

Фелипе Андерсон нацели гредата в 26-ата минута на срещата, но късметът обърна гръб на футболиста на Лацио.

Към края на полувремето Жервиньо пуснапас на Джеко, но ударът на последния мина встрани от вратата. В 40-ата минута Наинголан нацели гредата.

През втората част "вълците" реализираха втори гол. В 63-ата минута Жервиньо препарира вратаря на гостите Маркети и направи резултата 2:0. Мирослав Клозе имаше възможност да се разпише в 90-ата минута, но не съумя да го стори като на празна врата прати топката над вратата.

В класирането Рома заема 2-ото място с актив от 26 точки, а Лацио е на 9-ото място с 18.