Отборът на Палермо допусна драматична загуба от Фиорентина на „Артемио Франки“. В мач от 15-ия кръг на Серия А „виолетовите“ надделяха с 2:1, а победният гол за домакините дойде дълбоко в добавеното време на срещата.

Българският национал Ивайло Чочев игра цял мач за своя тим, който остава в дъното на класирането.

Първото полувреме предложи доста интересни моменти, като още в 4-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния рефер.

Десет минути по-късно домакините също имаха право да протестират, след като гол на Никола Калинич бе неправилно отменен заради несъществуваща засада.

В крайна сметка по-добрата игра на домакините даде резултат в 33-ата минута, когато „виолетовите“ стигнаха до дузпа, която Федерико Бернардески превърна в гол, пращайки вратаря на гостите в грешния ъгъл.

Втората част обаче започна отлично за тима на Палермо, който само пет минути след подновяването на играта, изравни резултата. Босненецът Мато Яяло матира противниковия страж с прекрасен изстрел от пряк свободен удар.

Отбраната на гостите обаче капитулира в последните секунди от двубоя. Мауро Сарате центрира прецизно в наказателното поле, където Кума Бабакар с глава донесе тирте точки за Фиорентина.

С успеха си „виолетовите“ се изкачиха до осмото място в класирането с актив от 23 точки. Палермо и Чочев остават на последната позиция с шест точки. Толкова има и предпоследният Кротоне.