След два мача без победа в Примера дивисион, Бетис надви Атлетик Билбао с 1:0 в мач от 15-я кръг. С успеха Бетис заема 14-ото място с 18 точки, колкото има и тима на Алавес.

Отборът на Атлетик Билбао пък заема седмата позиция с 23 точки към момента, колкото има и шестият Виляреал.

Победният гол за домакините бе дело на Рубен Кастро в 18-ата минута след пас от Арналдо Санабрия.

Самият Санабрия бе близо до нова възможност в 38-ата минута, но защитата на Атлетик Билбао внимаваше.

В началото на второто полувреме Ариц Адурис създаде напрежение за противника, но не успя да насочи добре топката и тя прелетя край лявата греда на Реал Бетис.

Вратарят на Бетис Антонио Адан пък трябваше да спасява вратата си в 63-ата минута след добър удар с глава на Адурис.

Домакините пък можеха да удвоят аванса си в самия край на двубоя, когато Райън Донк не успя да уцели вратата на Билбао с глава от близко разстояние.