Лас Палмас удари гостуващия Атлетик Билбао с 3:1 в последния мач от 13-ия кръг на Примера дивисион. „Канарчетата“ изостават само с точка от баските в класирането.

Те имат 19 точки и са десети, а Атлетик е с 20 и е осми. Кевин Принс Боатенг простреля Атлетик с удара си в 40-ата минута, който направи така, е Лас Палмас да се оттегли с аванс от 1:0 на полувремето. Пет минути след подновяването на играта тимът от Канарските острови излезе още по-солидно напред в резултата.

Кабрера Момо реагира моментално на топката, отправена от Пласерес и я изпрати зад гърба на баския вратар за 2:0. После Пласерес уцели гредата на вратата на Атлетик. Ариц Адурис реши да се прави интересен пред съдията и получи глупаво втория си жълт картон, оставяйки гостите с човек по-малко.

Те обаче стигнаха до дузпа. Превърна я в гол Раул Гарсия. За повече от това временно 2:1 на баските не им стигнаха силите. В самия край на мач те получиха и трети гол, дело на Джонатан Гарсия з крайното 3:1 в полза на Лас Палмас.